بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون » دانلود کلیپ فوتبال گلهای فوتبال فروش فیلم فوتبال گل سیتی هایلایت استقلال پرسپولیس HD

بیوگرافی ها

برای مشاهده متن کامل هر مطلب بر روی ان کلیک کنید

بیوگرافی های مرتبط با این مطلب

پربازدیدترین بیوگرافی ها

بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

 • نوشته شده توسط sadeghi
 • 9-09-1393, 10:28
 • 3711 بازدید
 • 145 پسند شده
توسط: sadeghi در 9-09-1393, 10:28
بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

نام بازیکن : الساندرو دل پیرو

ملیت : ایتالیا

باشگاه ها : پادوا ، یوونتوس ، سیدنی ، دهلی دیناموس

بازی ملی : 91

محل تولد : ترویزو ، ایتالیا

تاریخ تولد : 9 نوامبر 1974

 

بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

 

دوران کودکی و آغاز فوتبال

آلساندرو فرزند جینو و برونا می‌باشد. پدرش تکنسین برق بود. در دوران کودکی همواره عادت داشت با دوستانش نلسو، پیرپائولو و جیوانی پائولو در حیاط پشتی خانه فوتبال بازی کند. همهٔ آنها رویای فوتبالیست شدن را در سر می‌پروراندند اما فقط دل‌پیرو به این رویا جامهٔ عمل پوشاند. استفانو دل‌پیرو تنها برادر اوست که ۹ سال از او بزرگ‌تر است است و پیش از اینکه مصدومیت گریبانگیر او شود مدتی را در باشگاه سمپدوریا به فوتبال حرفه‌ای اشتغال داشت. خانوادهٔ الکس در خانه‌ای حومه‌ای در شهر سن وند میانو زندگی می‌کنند. در دوران کودکی الکس، خانواده‌اش پول چندانی برای سفر به نقاط مختلف دنیا نداشتند و برای همین الکس آرزو داشت که رانندهٔ کامیون شود تا بتواند به تمام دنیا سفر کند.

 

بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

 

 

 

الکس در سن هفت سالگی برای تیم خردسالان سن وند میانو و بعنوان دروازه‌بان بازی می‌کرد. مادرش ترجیح می‌داد الکس دروازه‌بان باشد تا خطر مصدومیت احتمالی وی کمتر شود.دل پيرو خيلى پسر مؤدبى بود ولى اگر تاکنون به حرف مادرش؛ برونا، گوش كرده بود شايد هيچ‌وقت به يكى از استعدادهاى فوتبالى در نسل خودش تبديل نمى‌شد .برونا خيلى تلاش كرد تا الکس را راضى كند که درون دروازه بايستد و دليل او براى اين تصمیم اين بود كه پسرش در زمين بازى كمتر بدود و كمتر عرق كند تا دچار آنفلوآنزا و سرماخوردگى نشود. ولى برادر بزرگش استفانو باور داشت كه الساندرو كوچولو يك گلزن به دنيا آمده است. الکس اولین بار در سن هفت سالگی برای تیم خردسالان سن‌وند میانو و در پست دلخواه مادرش یعنی درواز‌بان وارد مستطیل سبز شد. دل‌پیرو هنوز هم معتقد است در كودكى دروازبان بسیار خوبى بوده است. سرانجام روزی برادرش استفانو به مادرش گفت: "نمی‌بینی الکس در خط حمله چقدر عالی است ؟". و اینگونه بود که الکس در تیم‌اش به یک مهاجم تبدیل شد.

 

 

بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

 دل پیرو در تیم پادووا

 

با بازی در تیم محلی سن وند میانو در سال ۱۹۸۸ الکس توسط استعدادیاب‌های تیمهای معتبر شناسایی شد و در سن ۱۳ سالگی برای بازی در تیم پادووا کالچیو خانواده‌اش را ترک کرد. اولین بازیهای او در فوتبال حرفه‌ای به سال ۱۹۹۱ برمی‌گردد زمانی که الکس چهار بازی در سری ب انجام داد. در فصل بعد تعداد بازیهای او به عدد ده رسید و او اولین گل خود را نیز به ثمر نرساند.

 

 

یوونتوس

بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

 

 

 

در سال ۹۳ الکس به باشگاه یوونتوس رفت، باشگاهی که تا سال ۲۰۱۲ در آن بازی کرد. او اولین بازی خود را در سری آ و در سپتامبر ۱۹۹۳ در برابر تیم فوجیا انجام داد. اولین گلش را در بازی بعد و در برابر رجیانا به ثمر رساند

 

 

مصاحبه دل پیرو پس از به ثمر رساندن اولین گل برای یوونتوس

 

دل پیرو اولین مصاحبه خودش را در وب سایت شخصی خود توضیح داده است که می تونین اینجا مطالعه کنین: لینک

 

 

 

 

دل پیرو در اولین بازی که بعنوان بازیکن ثابت بازی کرد در برابر پارما یک هت-تریک به ثمر رساند. در اولین فصل حضور الکس در یووه این تیم موفق به فتح اسکودتو بعد از ۸ سال شد. او به همراه باشگاه تورینی موفق به فتح ۷ اسکودتو (۱۹۹۵، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۳، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶)، یک جام قهرمانان اروپا (۱۹۹۶) و یک جام بین قاره‌ای (۱۹۹۶) شد. بهترین فصل الکس در سال ۱۹۹۸-۱۹۹۷ بود جایی که او ۲۱ گل در لیگ ایتالیا به ثمر رساند و با زدن ۱۰ گل در لیگ قهرمانان آقای گل آن رقابتها شد. یکی از آن گلها ضربه آزاد معروف وی در برابر موناکو در مرحلهٔ نیمه نهایی بود. گل او در دیدار فینال در برابر دورتمند نتوانست مانع شکست ۳-۱ یووه در آن دیدار شود.

در فصل ۹۹-۱۹۹۸ الکس از آمادگی به دور بود ضمن اینکه یووه هم با اتهامات دوپینگ که بعدآ از آن تبرئه شد دست به گریبان بود. در اکتبر همان سال الکس دچار مصدومیت شدیدی از ناحیهٔ زانو در برخورد با مارکو زانچی مدافع اودینزه شد و تا آخر فصل از رقابتها دور ماند. یووه بدون او دچار مشکل شد و فصل را با رتبهٔ نازل ششم به پایان رساند.

در همین دوران بود که جیانی آنیلی رئیس اسبق یووه الکس را با نقاش عصر رنسانس، پینتوریکیو مقایسه کرد و به او لقب پینتوریکیو داد. هوادران نیز به او لقب پدیدهٔ واقعی دادند که اشاره‌ای به لقب رونالدو یعنی پدیده داشت که توسط هواداران تیم رقیب، اینتر میلان، به او داده شده بود.

یکی از بزرگترین نقاط قوت دل پیرو کارآمدی او در نقاط مختلف زمین به عنوان یک مهاجم است. هنگام شروع دوران بازیگری، الکس بعنوان مهاجم نوک بازی می‌کرد اما سپس در پست مهاجم دوم مورد استفاده قرار گرفت. او همچنین توانایی بازی در پست هافبک بازیساز پشت سر دو مهاجم را دارد. در زمان مارچلو لیپی الکس در سیستم سه مهاجمه و در کنار بزرگانی نظیر جیانلوکا ویالی و فابریتزیو راوانلی به بازی گمارده می‌شد. با آمدن زین‌الدین زیدان الکس پشت سر فیلیپو اینزاگی به بازی گرفته می‌شد. سیستمی که بعدآ در آن زیدان جای خود را به پاول ندود و اینزاگی جای خود را به دیوید ترزگه داد.

بعد از یورو ۲۰۰۴ لیپی جای خود را به فابیو کاپلو داد. کاپلو اعتقاد چندانی به دل پیرو نداشت و علی‌رغم میل هواداران بیشتر از خرید جدید یووه در خط حمله یعنی زلاتان ابراهیموویچ استفاده می‌کرد. با وجود این الکس موفق به زدن ۱۴ گل برای یووه شد و تاثیر زیادی در موفقیت یووه برای کسب ۲۸امین اسکودتوی خود داشت. پاس گلی که دل پیرو با یک ضربهٔ برگردان برای ترزگه مهیا کرد موجب پیروزی ۱-۰ یووه مقابل میلان در سن سیرو شد.


به عقیدهٔ کارشناسان، الکس در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ دوباره به اوج خود بازگشت و در کل رقابتها ۲۰ گل برای یووه به ثمر رساند و این در حالی بود که کاپلو از الکس به عنوان یک ذخیرهٔ صرف استفاده می‌کرد، تا به گفتهٔ خود کاپلو بتواند تاثیر آنی و لحظه‌ای بر بازی تیم بگذارد. دل پیرو هیچگاه رابطهٔ نزدیکی با کاپلو نداشت و مدتی پس از رفتن کاپلو از یووه در وبسایت خود نوشت: «اگر کاپلو در یووه می‌ماند، من این تیم را ترک می‌کردم.»

الکس در سال ۲۰۰۶ با رکورد خوزه آلتافینی که همانا زدن شش گل بعنوان بازیکن ذخیره بود مساوی کرد. در ۱۰ ژانویه ۲۰۰۶ الکس با زدن سه گل در مقابل فیورنتینا در جام حذفی به بزرگترین گلزن تاریخ یووه تبدیل شد. او بدین ترتیب شمار گلهای خود را به ۱۸۵ گل رساند. رکورد قبلی با ۱۸۲ گل در اختیار جیامپیرو بونیپرتی بود.الکس آخرین گل یووه را در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ به ثمر رساند و بعد از آن فصل جریان رسوایی کالچیوپولی به وجود آمد.

 

 

فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ در سری ب

 

یوونتوس در سری ب

 

 

یووه به سری ب سقوط کرد و دو اسکودتوی آخر آنها پس گرفته شد. دل پیرو به عنوان کاپیتان اعلام کرد که در یووه می‌ماند و بطور تلویحی از سایر بازیکنان نیز خواست در کنار یووه باقی بمانند و گفت: «خانوادهٔ آنیلی و هواداران لایق این فداکاری هستند». این در حالی بود که بازیکنان بزرگی نظیر زلاتان ابراهیموویچ، فابیو کاناوارو و لیلیان تورام یووه را ترک کردند.

اولین بازی دل پیرو بعد از قهرمانی در جام جهانی بازی جام حذفی در برابر چزنا در ۲۳ آگوست ۲۰۰۶ بود. چون یوونتوس در سری ب بازی می‌کرد، جام حذفی تنها امید آنها برای کسب یک سهمیهٔ اروپایی در جام یوفا بود. دل‌پیرو که به تازگی از تعطیلات بازگشته بود کار را از روی نیمکت آغاز کرد و سپس در حالیکه بازی ۱-۱ بود در دقیقهٔ ۷۴ وارد زمین شد و ثانیه‌هایی بعد گل پیروزی را برای یووه به ثمر رساند

در بازی بعدی جام حذفی مقابل ناپولی هم الکس بعنوان بازیکن ذخیره در دقیقه ۶۱ وارد شد. یووه از حریف عقب بود ولی الکس دو گل به ثمر رساند تا یووه ۲-۱ جلو بیفتد. در نهایت بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. الکس ضربهٔ خود را گل کرد اما ناپولی در نهایت ۵-۴ پیروز شد.

بعد از این الکس تا مدتها مشغول مذاکره برای ثبت قرارداد جدید بود و سرانجام قرارداد خود را تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۰ تمدید کرد. در همان روزها بود که الکس صاحب اولین فرزند خود، توبیاس دل‌پیرو شد. این دو اتفاق نقطهٔ عطفی در شرایط الکس در آن فصل بود. او که دو هفته قبل توسط کلودیو رانیری از ترکیب یووه در برابر فیورنتینا و نیز توسط روبرتو دونادونی از ترکیب تیم ملی ایتالیا مقابل گرجستان و آفریقای جنوبی دور مانده بود، به یکباره به روزهای اوج خود بازگشت.

 

 

پس از دويستمين گل براي يووه

 

 

 

 


كاپيتان محبوب بيانكونرى ها هيچگاه متوقف نمى شود و تنها به ارايه نمايشى ۹۰ دقيقه اى بسنده نمى كند. الكس دل پيه رو ستاره كهنه كار يوونتوس سقوط كرده، در ديدار  مقابل فروزينونه، دويستمين گل خود را براى بانوى پير وارد دروازه حريف كرد، اما او دست بردار نيست و در پى تجربه گل هاى بيشتر و بيشتر است.
هنوز برگ هاى سپيدى از فواصل آينده بيانكونرى در راه است تا به نام كاپيتان رقم بخورد. الكس كه از تك گل خود در ديدار سفيد و مشكى پوشان بسيار خوشحال بود، در گفت و گويى با خبرنگاران اظهار داشت: روى ابرها راه مى روم. هم از پيروزى تيم خوشحالم و هم از گلى كه براى تيم به ثمر رساندم. نواختن دويستمين گل با پيراهن يوونتوس افتخار بزرگى است. تمام زندگى من در ۲ رنگ سفيد و مشكى و به نام يوونتوس رقم مى خورد. هنوز توپ هاى زيادى انتظار گل هاى مرا مى كشند و يووه پيروزى هاى بيشمارى را در آينده خود دارد. رابطه ام با باشگاه و هواداران غيرقابل وصف است.
براى الكس گلزنى در هر ديدار طبيعى است، اما او به آمار كنونى اش بسنده نمى كند.
از او در خصوص گل هاى به يادماندنى و مورد علاقه اش سؤال شد كه وى در پاسخ گفت: گل جام بين قاره اى، گل نخست در ليگ قهرمانان، اولين گل براى يوونتوس، گلى كه ركورد را شكست و گلى كه در اولين سال حضورم در اسكودتو برابر فيورنتينا به ثمر رساندم اينها گل هايى بودند كه واقعاً در خاطرم مانده اند. برخى از آنها را به خاطر شيوه نواختن به ياد دارم و برخى ها را به اين دليل كه واقعاً تعيين كننده نتيجه براى يوونتوس بودند.
گزارشگر ديدار يوونتوس- فروزينونه در پايان ديدار فرياد زد: آفرين الكس! اميدوارم يك ركورد دويست تايى ديگر را بشكنى!


دل‌پیرو در فصل ۲۰۰۷/۲۰۰۸

در فوریه ۲۰۰۸ الکس گل پیروزی یووه برابر آ. اس. رم را به ثمر رساند و سپس دو گل هم وارد دروازهٔ لاتزیو کرد تا دو هفتهٔ متوالی در تیم هفتهٔ لیگ قرار بگیرد. در ۶ آوریل ۲۰۰۸ الکس رکورد تعداد حضور با پیراهن یووه را شکست. رکورد قبلی با ۵۵۲ بازی در اختیار گتانو شیره‌آ بود. در آوریل الکس دوران بسیار خوبی را سپری می‌کرد. او هفت گل در ۵ بازی به ثمر رساند که شامل یک هت-تریک در برابر آتالانتا و در پیروزی ۴-۰ برابر این تیم بود.

در هفته پایانی فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ الکس دو گل در تساوی ۳-۳ مقابل سمپدوریا به ثمر رساند و با ۲۱ گل به مقام کاپوکانونیرو یا همان مقام آقای گلی سری آ دست یافت و بالاتر از کسانی مثل دیوید ترزگه(۲۰ گل) و مارکو بوریلو(۱۹ گل) قرار گرفت. الکس با کسب این مقام دومین بازیکن ایتالیایی شد که در دو فصل پیاپی و در دو لیگ مختلف موفق به کسب دو عنوان آقای گلی شده بود. پائولو روسی هم قبلآ مانند الکس دو بار پیاپی، یکبار در سری بی و یکبار در سری آ بعنوان آقای گلی رسیده بود. الکس در ۲۶ ژوئیه ۲۰۰۸ به کسب جایزهٔ شیره‌آ نائل شد.

فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ به بعد

پیش از شروع فصل، یوونتوس در برابر تیمهای آرسنال و هامبورگ در جام امارات و نیز در برابر منچستر یونایتد در اولدترافورد بازی کرد. در بازی برابر منچستر زمانی که الکس قصد خروج از زمین بازی را داشت، نزدیک به ۷۰ هزار تماشاگر به احترام وی برخاسته و یکصدا او را تشویق کردن. کلودیو رانیری گفت که اعتقاد دارد الکس فصلی به خوبی فصل قبلی در پیش خواهد داشت. در آگوست ۲۰۰۸ الکس اعلام کرد که قصد دارد تا ۴۰ سالگی به بازی در یووه ادامه دهد.

در جام باشگاهها یووه با رئال مادرید و زنی سن پترزبورگ، قهرمان فصل قبل جام یوفا همگروه شد. یووه بازی برابر زنی را با تک گل زیبای الکس که از روی یه ضربهٔ آزاد به ثمر رساند پیروز شد.در ۲۱ اکتبر گل فوق‌العادهٔ الکس باعث برتری یووه مقابل رئال در تورین شد.

گلزنی دلپیرو در سنتیاگوبرنابئو

 

در ۵ نوامبر ۲۰۰۸ یووه و رئال، این بار در برنابئو با هم دیدار کردند. یووه این بازی را ۲-۰ و با هر دو گل دل پیرو پیروز شد که اولین پیروزی خارج از زمین یووه مقابل رئال بعد از سال ۱۹۶۲ بود. هم کلودیو رانیری و هم برند شوستر سرمربی رئال بازی الکس را ستایش کردند و هواداران رئال هم هنگام خروج الکس از زمین او را مورد تشویق شدید خود قرار دادند. یووه از گروه خود صعود کرد ولی در نهایت در دور بعد با نتیجهٔ ۳-۲ (در مجموع دو بازی) مغلوب چلسی شد. الکس در بازی برگشت یکی از گلهای یووه را با یک ضربهٔ پنالتی به ثمر رساند.

در لیگ یووه رقابت تنگاتنگی را با میلان برای کسب مقام دومی داشت. الکس در بازی ما قبل آخر برابر سیه نا دو گل به ثمر رساند و پایه‌گذار گل کلودیو مارکیزیو بازیکن جوان یووه شد تا وی سومین گل فصل خود را به ثمر برساند. یووه در بازی پایانی لاتزیو را ۲-۰ شکست داد و عنوان دوم را به دست‌آورد.

در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۹ الکس قرارداد خود را تا یک سال دیگر یعنی تا تاریخ ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۱ تمدید کرد که به واقع به معنای به پایان رساندن دوران فوتبالش در یووه بود.خود او در این باره گفت: «من در یووه خوشحالم و ما تیم خوبی داریم. می‌خواهم تا زمانی که می‌توانم به بازی ادامه دهم و می‌دانم که تا دو سال آینده می‌توانم در فرم مناسبی بازی کنم.»

 

 

 

الکس رکورد بیشترین حضور یک بازیکن یوونتوسی در سری آ را هم با ۴۴۵ بازی شکست. در آن بازی مقابل جنووا در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۰ الکس دو گل به ثمر رساند. او هم اکنون بهترین گلزن تاریخ باشگاه یووه با زدن ۲۷۳ گل در تمامی رقابتهاست، ضمن اینکه در مجموع در بیش از ۶۰۰ بازی رسمی برای یووه به میدان رفته‌است. در ۱۴ مارس ۲۰۱۰، الکس ۳۰۰ امین و ۳۰۱ امین گلهای تاریخ بازیگری‌اش را در تساوی ۳-۳ برابر سیه نا به ثمر رساند.

 

 

جدایی از یوونتوس :

 

 

بیوگرافی و افتخارات الساندرو دل پیرو از ابتدا تا کنون

 دل پیرو در تیم سیدنی استرالیا

 

در سال 2012 دل‌پیرو به باشگاه فوتبال سیدنی استرالیا پیوست و دو فصل در این تیم به بازی پرداخت.دل‌پیرو که در دو فصل حضور خود در اِی لیگ استرالیا، 24 گل به ثمر رساند و در هر دو فصل بهترین گلزن تیمش شد، اظهار داشت: زمان آن فرا رسید تا بگویم دوران حضور من در اف سی سیدنی به پایان رسیده است و با اینکه جدایی از این تیم مرا ناراحت می‌کند، تصمیمم را گرفته‌ام و آن را به سران باشگاه اعلام کرده‌ام. از همه کسانی که در این مدت در کنارشان بودم به خاطر دو سال گذشته تشکر می‌کنم. همچنین از باشگاه به خاطر درخواست از من برای ماندن در تیم تشکر می‌کنم و مایلم اعلام کنم که دوست دارم فرصت‌های جدیدی برای تداوم رابطه‌ام با اف سی سیدنی به دست آورم.

کاپیتان پیشین یوونتوس افزود: ترک اف سی سیدنی تصمیم آسانی نیست به خصوص از این جهت که زندگی شخصی من در این دو سال بسیار لذت‌بخش بود. من و خانواده‌ام در این دو سال روزهای بسیار خوبی را تجربه کردیم.
دل پیرو در لیگ هند:

 

در حالی که دل پیرو، پیشنهاد های مختلفی از جمله، هانوی مجارستان را پیش روی خود داشت، تصمیم گرفت که به تیم دهلی دیناموس هند ملحق شود.

دل پیرو در توئیتر خود نوشت: "خوشحالم که عنوان کنم از امروز من بازیکن دهلی دیناموس و نماینده جدید سوپرلیگ هند خواهم بود."

 

 

 

 

فوتبال ملی


 

دل پیرو در حال حاضر چهارمین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال ایتالیاست. او اولین بازی خود را در یورو ۹۶ و در برابر روسیه انجام داد ولی در بین دو نیمه تعویض شد. برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی برای جام جهانی ۹۸ الکس رقابت سنگینی با روبرتو باجو داشت و این در حالی بود که الکس هنوز از مصدومیتی که در فینال لیگ قهرمانان نصیبش شده بود به طور کامل رهایی نیافته بود.

 

 

 

 دل پیرو پس از شکست در فینال یورو 2000

 

 

 

در یورو ۲۰۰۰ الکس یک بازیکن ذخیره بود و در دیدار نهایی دو موقعیت عالی گلزنی را مقابل فرانسه از دست داد.شاید الکس هیچ‌وقت شهر روتردام و کشور هلند را فراموش نکند. جایی که ایتالیا با شکست میزبان رقابت‌ها یعنی هلند؛ پا به بازی پایانی گذاشت. جایی که الکس بارها و بارها فرصت‌های طلایی را از دست داد و در آخر نیز ایتالیا در گل طلایی بازی را واگذار کرد. بعد از این مسابقات انتقادات بسیار شدیدی از الکس صورت گرفت و در همین موقع ظهور بازیکنی به‌نام توتی وضع او را وخیم‌تر کرد. اما الکس تصمیم گرفت جواب بی‌ادبی‌ها و نیش‌زبان‌های توتی را در میدان بدهد نه در کنفرانس مطبوعاتی ! فیلیپو اینزاگی دیگر بازیکنی بود که حرف‌های غیر ورزشی دیگری درباره‌ی الکس زد اما باز الکس سکوتش را نشکست تا در همان سال یوونتوس قهرمان شد و الکس در حالی که جام را در بغل گرفته بود و گریه می‌کرد؛ خطاب به تراپاتونی گفت: "بازیکنان را از روی آمادگی انتخاب کن نه از روی علاقه."

 

لحظه گلزنی دل پیرو در جام جهانی 2002 به تیم مکزیک

 

 

در بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ الکس گلی سرنوشت ساز برابر مجارستان به ثمر رساند که حکم به صعود ایتالیا به جام جهانی داد. الکس همان فصل ۱۶ گل در لیگ برای یووه زد و با این تیم اسکودتو را فتح نمود. در رقابتهای جام جهانیی الکس بعنوان بازیکن ذخیره برابر مکزیک وارد میدان شد و دقایقی بعد گل تساوی ایتالیا را با ضربه سر به ثمر رساند. ایتالیا در دور بعد و در دیداری جنجالی برابر کره جنوبی با گل طلایی حذف شد.


در جام جهانی ۲۰۰۶ الکس بازیها را از روی نیمکت آغاز کرد. در دو بازی از سه بازی گروهی به زمین آمد و بازی یک شانزدهم نهایی برابر استرالیا را از ابتدا آغاز کرد.

 

گل دل پیرو به آلمان در نیمه نهایی جام جهانی 2006

 

 

 

 

در ۴ ژوئیه ۲۰۰۶، او بعنوان یار ذخیره برابر آلمان وارد میدان شد و با ضربه‌ای استادانه گل دوم ایتالیا را به ثمر رساند. در دیدار فینال مقابل فرانسه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. الکس ضربهٔ خود را گل کرد و ایتالیا در نهایت فاتح آن جام شد. الکس بعدها اعتراف کرد که بردن جام جهانی آرزوی دوران کودکی‌اش بوده‌است

الکس تا کنون هفت بار کاپیتان ایتالیا بوده‌است (در جام جهانی ۲۰۰۶ و در یورو ۲۰۰۸). او در ابتدا شمارهٔ ۱۰ می‌پوشید ولی بعدها آن شماره را به فرانچسکو توتی داد و خودش شمارهٔ ۷ به تن کرد، شماره‌ای که دوران ورزشی‌اش را با آن آغاز کرده بود. حتی پس از اینکه توتی تیم مل را ترک کرد الکس از پذیرش مجدد شمارهٔ ۱۰ سرباز زد و گفت ترجیح می‌دهد با همان شمارهٔ ۷ به بازی ادامه دهد. او در ماه مه به اردوی تیم ملی برای رقابتهای یورو ۲۰۰۸ و پس از ۹ ماه دوری از رقابتهای ملی دعوت شد و دومین بازیکن ایتالیایی شد که در ۷ تورنمنت ملی برای تیم ایتالیا بازی کرده‌است.

الکس در یورو ۲۰۰۸ هم بیشتر بعنوان بازیکن ذخیره به میدان می‌رفت اما در برابر رومانی بازی را بعنوان کاپیتان تیم آغاز کرد. در بازی برابر هلند الکس بعنوان ذخیرهٔ آنتونیو دی ناتاله‌ی ناآماده وارد میدان شد و روند تیم را بهبود بخشید هر چند نتوانست مانع شکست ۳-۰ ایتالیا شود.

 

حرکت زیبای دلپیرو در مقابل سرجیو راموس - ایتالیا اسپانیا - یورو 2008

 

در دیدار یک چهارم نهایی مقابل اسپانیا الکس بعنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و با یک حرکت تکنیکی بی‌نظیر در برابر سرجیو راموس همگان را به حیرت واداشت. ایتالیا در ضربات پنالتی با نتیجهٔ ۴-۲ مغلوب شد.

الکس در آگوست ۲۰۰۸، ۹۰امین بازی ملی خود را برابر تیم اتریش و در دیداری دوستانه انجام داد و پنجمین بازیکن تاریخ تیم ملی ایتالیا از حیث تعداد بازیهای ملی لقب گرفت. علی‌رغم اینکه وی اعلام کرده تا ۴۰ سالگی به بازی ادامه می‌دهد، بعد از بازی برابر گرجستان در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۸ دیگر هرگز به تیم ملی دعوت نشد.

 

 

زندگی شخصی

 

 

 

الکس در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۵ با نامزد خود سونیا آموروسو که از سال ۱۹۹۹ با او در رابطه بود، ازدواج کرد. در ژوئیه ۲۰۰۷ آنها اعلام کردند که انتظار اولین فرزند خود را می‌کشند.در ۲۲ اکتبر ۲۰۰۷ و در ساعت ۲۰ دقیقه بامداد، سونیا فرزند پسر خود، توبیاس دل‌پیرو را در بیمارستان سنت آنا در تورین به دنیا آورد. در ۴ ماه مه ۲۰۰۹، فرزند دوم الکس و سونیا نیز به دنیا آمد و آنها نام نوزاد دختر خود را دورتیا گذاشتند. در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۰ فرزند سوم ساشا به دنیا امد.

در سال ۲۰۱۲ دختر بچه ۱۲ ساله‌ای به اسم جیادا اسکالیسی در حین تماشای یکی از مسابقه‌های تیم یوونتوس دچار خونریزی مغزی شد و به کما رفت. بعد از این که طی دو هفته حال عمومی وی هیچ تغییری نکرد خانواده اش با الساندرو دل پیرو تماس گرفتند و از او خواستند تا برای دخترشان یک پیام ویدویی ضبط کند. صدای الکس وسیله‌ای برای اتفاق معجزه‌ای بزرگ از طرف خداوند شد و ان دختر از کما خارج شد. ابتدا جیادای کوچک دستش را تکان داد و بعد از ساعتی مادرش را صدا کرد ۲۴ ساعت بعد وی کاملاً شروع به صحبت کرد. دل پیرو در پیامش به جیادا گفته بود: سلام من الساندرو دل پیرو هستم امیدوارم هرچه زودتر بیدارشوی و به تماشای بازی یوونتوس و من بیایی و بالاتر از آن اینکه باهم از نزدیک آشنا شویم.

دل‌پیرو از پول و شهرت خود برای کمک به تحقیق دربارهٔ سرطان استفاده می‌کند و به همین دلیل از سازمان تحقیق دربارهٔ سرطان جایزهٔ «اعتقاد به تحقیق» را در نوامبر ۲۰۰۶ دریافت کرد.

وقتی که مشعل المپیک برای رقابتهای المپیک زمستانی ۲۰۰۶ از تورین گذشت، الکس یکی از حمل کنندگان مشعل بود.

دل‌پیرو غیر از فوتبال به ورزشهای دیگری هم علاقه دارد و این سبب شده تا دوستانی از سایر رشته‌های ورزشی داشته باشد. استیو نش ستارهٔ مشهور بسکتبال و ادی مرکس اسطورهٔ دوچرخه‌سواری اعلام کرده‌اند که هوادار دل‌پیرو هستند.

علاوه بر ورزش، الکس علاقهٔ زیادی نیز به موسیقی دارد. اندکی بعد از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی، دل‌پیرو به همراه مارکو ماتراتزی در اجرایی از رولینگ استون در شهر میلان شرکت کرد.

در ۹ فوریه ۲۰۰۹، خبر رسید که الکس قصد شکایت از سایت فیس بوک را دارد زیرا پروفایلی جعلی از الکس بر روی این سایت قرار داشت که او را به جریانهای نئونازی وابسته می‌کرد. الکس اعلام کرد که از این بابت بسیار ناراحت است که صفحه‌ای تقلبی شامل عکس او، وی را به جریانهای نژادپرستانه متصل می‌کند. او اندکی بعد، صفحهٔ اصلی خود را در فیس بوک راه‌اندازی کرد که فقط در یک شب بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آن صفحه عضو شدند.

الکس انسان شوخ طبعیست و در برخی برنامه‌های طنز تلویزیون ایتالیا نظیر پیپریسیما و استریشا لا نوتیزیا به عنوان میهمان شرکت کرده‌است. الکس همچنین در برنامه‌ای طنز به نام لا سای اولتیما دی توتی نیز شرکت کرد. در آن برنامه فرانچسکو توتی، آلساندرو نستا و جیان لوئیجی بوفن هم شرکت داشتند و به شوخی با یکدیگر پرداختند.

دل‌پیرو به همراه تیه‌ری آنری و رونالدینهو یکی از سه فوتبالیست روی جلد سی دی بازی فیفا ۲۰۰۴ بود ضمن اینکه او به همراه لیونل مسی یکی از دو فوتبالیست حاضر بر روی جلد سی دی نسخه ایتالیایی بازی فوتبال ۲۰۱۰ نیز خواهد بود.

 

 

 

عناوین و جایزه‌های ورزشی

 

 

 

 

باشگاهی

 • قهرمانی سری آ: ۱۹۹۵ ۱۹۹۷ ۱۹۹۸ ۲۰۰۲ ۲۰۰۳ ۲۰۱۲
 • نایب قهرمانی سری آ: ۱۹۹۴ ۱۹۹۶ ۲۰۰۰، ۲۰۰۱
 • قهرمانی جام حذفی: ۱۹۹۵
 • نایب قهرمانی جام حذفی: ۲۰۰۲ ۲۰۰۴ ۲۰۱۲
 • قهرمانی سوپر کاب ایتالیا: ۱۹۹۵ ۱۹۹۷ ۲۰۰۲ ۲۰۰۳
 • نایب قهرمانی سوپر کاب ایتالیا: ۱۹۹۸ ۲۰۰۵
 • قهرمانی سری ب: ۲۰۰۷
 • قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا: ۱۹۹۶
 • نایب قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا: ۱۹۹۷ ۱۹۹۸ ۲۰۰۳
 • نایب قهرمانی جام یوفا: ۱۹۹۵
 • قهرمانی اینترتوتو: ۱۹۹۴
 • قهرمانی سوپر کاپ اروپا: ۱۹۹۶
 • قهرمانی جام باشگاه‌های جهان: ۱۹۹۶

ملی

 • قهرمانی جام جهانی فوتبال: ۲۰۰۶ آلمان
 • نایب قهرمانی جام ملت‌های اروپا: ۲۰۰۰ بلژیک و هلند
 • قهرمانی جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال: ۱۹۹۴ فرانسه
 • قهرمانی جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال: ۱۹۹۶ اسپانیا

 

 

علاقمندان به الساندرو دل پیرو می توانند انواع محصولات مرتبط با این ستاره ایتالیایی از جمله مهمترین بازیهای این بازیکن و مستند گلها و بازیهای دل پیرو را از فروشگاه سایت خریداری نمایند.

ارسال نظر

نام:* ایمیل:*
نظر شما:
سوال:
حاصل 16+4 مساوی؟ (به عدد)
پاسخ:*

همه نظراتی که فاقد محتوای تبلیغاتی و یا توهین امیز باشد پس از تایید مدیران سایت منتشر می شوند

بازدید کننده محترم شما هنوز به عضویت درون سایت در نیامده اید , پیشنهاد میکنم درون سایت عضو شوید ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.