استادیوم ملی المپیسکی » دانلود کلیپ فوتبال گلهای فوتبال فروش فیلم فوتبال گل سیتی هایلایت استقلال پرسپولیس HD

معرفی استادیوم ها

برای مشاهده متن کامل هر مطلب بر روی ان کلیک کنید

استادیوم ملی المپیسکی

  • نوشته شده توسط sadeghi
  • 29-09-1393, 10:50
  • 4017 بازدید
  • 145 پسند شده
توسط: sadeghi در 29-09-1393, 10:50
استادیوم ملی المپیسکی

نام استادیوم : ملی المپیسکی

کشور : اوکراین

باشگاه : تیم ملی اوکراین

گنجایش : 70050

شهر : کیف

تاسیس : 12 آگوست 1923

 

این ورزشگاه در ۱۲ آگوست ۱۹۲۳ ساخته شده، در مراحل مختلف مورد بازسازی و گسترش قرار گرفته است و ظرفیت آن ۶۵٬۴۰۰ نفر است.

استادیوم ملی المپیسکی یا همان استادیوم المپیک اوکراین یکی از بزرگترین استادیوم های اروپا محسوب می شود که به منظور برگزاری بخشی از مسابقات المپیک 1980 ساخته شده است.
ورزشگاه المپیسکی با نام سابق ورزشگاه جمهوری (Republican Stadium) یکی از ورزشگاه‌های مورد استفاده در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۸۰ بوده است.

این ورزشگاه در دامنه های مرکزی تپه چرپانوف واقع شده است.

این ورزشگاه به عنوان بزرگترین استادیوم کشور اوکراین شناخته می شود و پس از استادیوم لوژنیکی مسکو به عنوان بزرگترین استادیوم شرق اروپا شناخته می شود.

این استادیوم در سال 2011 به منظور برگزاری بازیهای یورو 2012 مورد بازسازی عمده قرار گرفت و در تاریخ 9 اکتبر 2011 با اجرای یک کنسرت از شکیرا افتتاح شد. مسابقه دوسانه بین تیم های اوکراین و المان که به تساوی 3 بر 3 منجر شد اولین مسابقه رسمی و به بیانی افتتاحیه این ورزشگاه پس از بازسازی مجدد در تاریخ 11 نوامبر 2011 بود.
از انجایی که مسابقات داخلی لیگ اوکراین با تماشاگری حدود 10000 نفر برگزار می شد تصمیم گرفته شد که تنهای بازیهای بزرگ و بازیهای ملی تیم ملی اوکراین در این استادیوم برگزار شود و کمتر شاهد بازیهای باشگاهی در این استادیوم هستیم.

 

یورو 2012:
در تاریخ 18 آوریل 2007 دو کشور اوکراین و لهستان به عنوان میزبانان یورو 2012 انتخاب شدند و استادیوم ملی المپیسکی به عنوان برگزار کننده دیدار نهایی این مسابقات انتخاب شد.
3 بازی از بازیهای مرحله گروهی گروه D از جمله بازی تیم ملی اوکراین با سوئد که به پیروزی 2 بر 1 اوکراین منجر شد و همین طور دیدار تیم های انگلیس و ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2012 و دیدار فینال بین تیم های اسپانیاو ایتالیا که به پیروزی 4 بر  0 اسپانیا منجر شد در این ورزشگاه انجام شد.

 

از این استادیوم به عنوان محل برگزاری کنسرت های موسیقی بزرگ استفاده شده است و گروه های مختلفی که برای اجرای کنسرت به اوکراین می آیند اغلب از این ورزشگاه به عنوان محل برگزاری برنامه های خود استفاده می کنند.

استادیوم ملی المپیسکی

 


ورزشگاه ملی المپیسکی در بین ورزشگاه‌های مورد تایید کنفدراسیون فوتبال اروپا (یوفا) در رده 4 قرار دارد.

برخی از علاقمندان بخش هایی از مراسم ازدواج یا عکس های مربوط به شب ازدواج خود را در این استادیوم گرفته اند.

این استادیوم دارای سالن ها و بخش های متنوعی از جمله موزه و .. می باشد.

 

 

ارسال نظر

نام:* ایمیل:*
نظر شما:
سوال:
حاصل 2+12 مساوی؟ (به عدد)
پاسخ:*

همه نظراتی که فاقد محتوای تبلیغاتی و یا توهین امیز باشد پس از تایید مدیران سایت منتشر می شوند

بازدید کننده محترم شما هنوز به عضویت درون سایت در نیامده اید , پیشنهاد میکنم درون سایت عضو شوید ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.